הרב עוזי אזולאי משולם הי"ד זצוק"ל – נכדו החורג של ר' חיים סינוואני

הרב עוזי משולם נכד מורי חיים סינוואני זצוקל

הרב עוזי אזולאי משולם הי"ד הינו נכדו (החורג) של הצדיק המפורסם ר' חיים סינוואני זצוק"ל, הידוע בשם "מורי חיים". (בתימן נקראו הרבנים והדיינים בתואר הכבוד מורי)

בתימן, שימש מורי חיים סינוואני כדיין וכאב בית דין במחוז שרעב, כבר בגיל צעיר מאוד (בשנות העשרים לחייו). מחוז שרעב הוא המחוז ממנו יצאו הרש"ש הקדוש, רבי שלום שבזי וגדולי דור נוספים. מכל מחוזות תימן שיחרו לפתחו של מורי חיים, ללמוד ממנו תורה ולקבל פסיקותיו. בין תלמידיו הידועים הוא המקובל הצדיק ר' מרדכי שרעבי זצוק"ל, מורי שמעון משולמי זצוק"ל ות"ח רבים נוספים.
ר' דוד משולם, אביו של הרב עוזי הי"ד נולד בתימן וכאשר היה עדיין רך בשנים, נתייתם מאביו, שהיה יהודי קדוש. בימיו, פעל רבות אביו של ר' דוד אצל האימאם למען אחיו בתימן.
מורי חיים סינוואני זצוק"ל נשא את אמו האלמנה – אימו של ר' דויד משולם, וסבתו של הרב עוזי משולם הי"ד.
טרם העלייה לישראל, כונסו יהודי תימן במחנה חאשד בעיר עדן, שנוהל על ידי נציגי הג'וינט והסוכנות היהודית. מורי חיים היה חבר במועצת הרבנים שייצגה את כל יהודי תימן וסבל סבל רב ורדיפה אכזרית ממנהלת המחנה (על כך בהרחבה במאמר נפרד). לאחר שעלה לארץ (בשנת תש"ט-1949 למניינם) התגורר מורי חיים בעיר יהוד והתרחק מכל משרה ציבורית. לאחר כשלוש שנים, נולד נכדו החורג הרב עוזי הי"ד, שגדל והתחנך על ברכיו.
כאשר הגיעו למורי חיים השמועות אודות חטיפת ומכירת התינוקות, היה מורי חיים מבוגר. על כן, הטיל את משימת תיקון העוול על הרב עוזי – נכדו ותלמידו.
מורי חיים אמר כי "מדינה שמכרה את בניה סופה שתימכר לאויביה", הוא הרחיב את הפן התורני החמור של הפשע והעוול המוסרי, ואת חששו מתוצאותיו הרות האסון על פי האמור "יש דין ויש דיין" .
כך גדל הרב עוזי על ברכי סבו חורגו שלימד תורה והועיד לו את תפקיד החשיפה ותיקון העוול של פשע גניבתם ומכירתם של אלפי תינוקות מישראל ומכירתם כסחורה עוברת לסוחר.
מורי חיים סינואני, סבו הקדוש, הורה לרב עוזי להסתיר את צעדיו ולהשתדל לחדור לאותם המקומות בהם שומרים אותם קומץ גורמי ממסד מושחתים שידם היתה במעל – את כל החומרים הקשורים לפשע גניבת ומכירת ילדי תימן מזרח ובלקן.
ואכן כפי שהורה לו סבו, התגייס הרב עוזי הי"ד לצבא ושירת כקצין קרבי ביחידת אב"כ, ובהמשך במקומות ביטחוניים נוספים, שהעניקו לו גישה למקומות בהם נשמרו והוסתרו אותם חומרים המפלילים בפרשת חטיפת הילדים.

המשך יבוא…

דילוג לתוכן