הגב שושנה זייד במכתב לעיתון מקור ראשון

הגברת שושנה זייד אשת חינוך ותיקה מזה עשרות שנים (M.A. בלימודי א"י), שלחה את המכתב הבא למערכת העיתון מקור ראשון, המכתב שונה ו"שופץ" על ידי מערכת מקור ראשון ופורסם בחלקו… הבאנו כאן את המכתב המקורי במלואו ובהמשך את המכתב שפורסם בעיתון.

הרדיפה נמשכת…
בעקבות הרדיפות אחרי בנו של הרב עוזי משולם ומשפחתו הנמשכות עד היום [כפי שהתפרסם ב"ידיעות אחרונות" 11.12.06 "בנו של הרב עוזי משולם ביקש מעמד פליט בקנדה" ובאתר האינטרנט www.zeakat-emet.com ] ברצוני להזכיר שלמעלה משתים עשרה שנה עברו מאז אירועי יהוד.
במהלך שנים אלו חקרתי את פרשת "היעלמות" ילדי תימן ואת השתקת פרשה זו במשך כל השנים מאז.
מלבד התובנות שרכשתי על חומרת הפשעים של חטיפת הילדים ועל דרכי השתקת הפרשה במשך שישים שנה, למדתי גם להכיר את עוצמת הכח המשחית והכח הרע שיש לשלטון בישראל, שהחל עוד טרם הכרזת המדינה.
כגודל הבנתי בנושאים אלו התחוור לי יותר ויותר עד כמה שגיתי בזמנו ביחסי אל הרב עוזי משולם. בדיעבד אני יודעת שמתוך מערבולת הרגשות שהייתי נתונה בה, מתוך מפגש של אמונות ודעות שלא השכלתי לרדת לשורשיו, עברתי על לשון הרע ואולי אף חמור מכך.
למדתי להוקיר ולהעריך את גודל פועלו ואת אומץ ליבו של הרב, ולהצטער על דברים שאמרתי ולא הייתי צריכה לאומרם. דברים שאני מבקשת עליהם סליחה ומקווה שיסלחו לי.
מאז שחקרתי את פרשת חטיפת הילדים הגדרתי את עצמי כ"אזרחית המתביישת במדינה שלה". מעללי המשטרה, המערכת הפוליטית, המערכת המשפטית והתקשורת – מאז ועד היום, מעצימים תחושה זו ואף מחריפים אותה.
יש לנו ק.ג.ב. משלנו!
בספרי "הילד איננו" [הוצאת גפן 2001] תיעדתי את מאבקיו של הרב עוזי משולם לחשיפת הפשע שהיו כולם דמוקרטיים וע"פ חוק.מאבקים שהממסד והתקשורת דאגו שלא נדע עליהם – כשהם החליטו לצאת נגד הרב בארועי יהוד.
באתר האינטרנט "זעקת אמת", שהוקם לאחרונה, פורסמו מקצת ההתנכלויות הקשות של גורמים בכירים בממסד כלפי הרב עוזי ובנו.
משנת 2002 עמי זומן לעשרות חקירות (במתחם משרד רה"מ ובמקומות נוספים), במהלכן אוים שייקחו לו את הילדים ויפגעו בהם, יחדירו לגופו מחלות קשות, או שיפלילו בעלילות שקר את הרב, אותו וחבריו ויכלאו אותם לכל חייהם על לא עוול בכפם.
איומים שלוו בהדגמות ליכולתם, כדוגמת רצח ד"ר זיגלבויים ז"ל.
גורמי הממסד הדגישו שהם חיסלו את הד"ר, כי מסיבותיו שלו איים לחשוף את החדרת החומרים שגרמו לקריסת גופו של הרב כשנכלא בכלא שאטה בעמק יזרעאל.
מטרת החקירות הייתה, לאלץ את עמי להעביר לידיהם מסמכים שאביו אסף בנושא חטיפת הילדים. הברירה היחידה שנתנו לו היא לעזוב את הארץ לצמיתות. ואכן לפני כשנה, כפי שאולץ, עמי עזב את הארץ וביקש מקלט פוליטי בקנדה.

בתפילה לרפואה שלימה לרב עוזי, ובדרישה ממדינת ישראל לקיים חקירה גלויה ואמיתית על רדיפותיה אחרי הרב עוזי, ואחרי בנו ומשפחתו.

שושי זייד,
תקומה
המכתב ה"משופץ"
לפניכם המכתב שפורסם בעתון מקור ראשון לאחר ש"שופץ" ושונה

כתיבת תגובה