ניסיון ההתנקשות ברב ורצח אופי בתקשורת

ב- 14 לאוקטובר 1991, אירע ניסיון התנקשות ברב עוזי – תוך שימוש ציני ואכזרי בבחור תמים דניאל אבני, הי"ד. דניאל, היה בחור צעיר שנפגע בתאונת דרכים לפני גיוסו לצבא, בזמן שעבד בסימון כבישים. הוא היה בנם של זוג, שהיו בין תלמידיו של הרב. דניאל נפגע בראשו ולא היה כשיר לשרת בצבא.

בניגוד לכל נורמה, דניאל גויס לצבא, וניגוד לכל נוהל, ניתן לו נשק אישי ורישיון לשאת אקדח למרות מצבו הרפואי והנפשי.

עם גיוסו, דניאל החל לפתע להתנהג בצורה מוזרה וחריגה בבית. הוא החל לסבול מדיכאונות ומהתקפי זעם.
הרב המליץ למשפחה מספר פעמים לפנות לגורמים מקצועיים בתחום בריאות הנפש על מנת לעזור לבנם. אך למרבה הצער הדבר לא קרה. דניאל החל להשמיע בבית משפטים קשים כגון "הרב עוזי הוא ראש ארגון מחתרת יהודית…", "צריך להוציא אותו להורג…". אמו פנתה למפקדיו בבבקשה שיטפלו בבנה, ושייקחו ממנו את נשקו, כיוון שהוא מסכן את עצמו ואת סביבתו, אך דבר לא נעשה והנשק נשאר ברשות דניאל.

מאוחר יותר התברר למשפחה כי אחד ממפקדיו של דניאל מסית אותו בדברי הסתה פרועים נגד הרב.

מצבו של דניאל הלך והחמיר, עד שבאירוע המדובר, דניאל ירה מספר קליעים לעבר אימו . הרב שהגיע לבית הציל את האם מהירי, ותוך כדי כך, אחד הכדורים שירה דניאל חדר לרגלו הימנית, ופגע בעצב הסכיאטי. מיד כשהבין מה עשה, דניאל שם קץ לחייו.

חרף העובדה שהציבור כלל לא הכיר את הרב, התקשורת החלה מיד להכפיש את שמו, ולכנות אותו בשם "גורו", "תמהוני" ו "ראש כת מוזרה"…

בדרך זו העיתונות החלה בדה-לגיטימציה ורצח האופי, על מנת להכין את דעת הציבור למעשים נוראיים אחרים, במטרה אחת – להשתיק את הרב בדיוק באותה דרך שהבטיח לו "אילן רז" מהשב"כ…

הציבור שאינו מכיר את הרב, "זוכה" להיכרות נוסח "העיתון של המדינה" שנתיים לפני אירועי יהוד

ידיעות אחרונות 15/10/91

כתיבת תגובה