שלומי אסולין – השם יקום דמו

שלומי אסולין הי"ד, תלמידו היקר והאהוב של כמו"ר הרב עוזי משולם, נרצח באירועי יהוד בהתקפה הרצחנית של המשטרה וכוחות הביטחון על ביתו של כבוד הרב. שלומי נרצח על ידי פגיעת צלף (המשטרה טוענת כי היה זה צלף של הימ"מ) שירה ירי תכליתי על מנת להרוג, לעבר צווארו. לאחר ששלומי נפגע, נשאו אותו שניים מחבריו אל עבר עמדות מד"א והמשטרה שהיו במקום. במקום לטפל בשלומי ולנסות להציל את חייוו, התנפלו עליהם שוטרים וקציני משטרה שהיו במקום באכזריות, והכו אותם נמרצות.
גבי לסט, שהיה במקום האירוע, השתתף גם הוא "בחגיגה" ועל כך נרחיב בהמשך… בניגוד לכל היגיון, במקום לעצור את חבריו של שלומי, לאחר שהוכו – הוחזרו שניהם אל הבית. הצלף שרצח את שלומי העיד לאחר מכן כי הסיבה שירה בשלומי היתה כי שלומי כיון את נשקו אליו, והוא בתגובה ירה על שלומי. כיוון ששלומי היה חייל בשירות פעיל, נפתחה חקירת מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) באשר לנסיבות מותו. חוקרת מצ"ח שהשתתפה בחקירה, ראתה מיד את הסתירה בין עדות הצלף בבית המשפט לבין הדוח הפתולוגי שלאחר המוות. החוקרת הביעה פליאה על עדות זו לאחר שהדו"ח הפתולוגי סותר את עדות הצלף וזאת מאחר ופצע הכניסה בשלומי היה בגבו, דבר שמעיד כי שלומי לא היה עם פניו כלפי הצלף, משמע הצלף שיקר בעדותו.

החוקרת כתבה מזכר בעניין ובקשה את תגובת המשטרה. אך, במקום לחקור את נסיבות העניין, המצביע על כך ששלומי הי"ד נרצח, הגיב קצין המשטרה שקיבל את מכתבה של חוקרת מצ"ח בתמיהה ופליאה, מדוע מצ"ח קבלו לידיהם את הדוח הפתולוגי (להזכירכם שלומי אסולין הי"ד היה אז חייל בשורות צה"ל).

להל"ן קטע מדו"ח המצ"ח על עדות הצלף שרצח את שלומי.
"בשיחתנו הערתי את תשומת לבו לכך כי הצלף שירה בחיל שלמה אסולין ז"ל מסר בעדותו כי האחרון כיוון נשק לעברו ולכן ירה בו בחזרה. ומדו"ח הפתולוגי ע"ש המנוח עולה כי פצע כניסת קליע אובחן בגב עליון בגבול עם הצוואר ופצע יציאה בצוואר מימין עובדה שסותרת את עדותו של הצלף."

ותגובת קצין המשטרה מנגד:

"רק"פ א מסר בתגובה כי כרגע אינו יכול להתייחס לכך כיוןן שלא קיבל עדיין את הדו"ח הפתולוגי אליו והביע תמיהה מדוע קבלתי לידי את הדו"ח."

נזכור ולא נשכח !!

כתיבת תגובה